Vánoční večírek – jídlo a pití je základ, program je něco, z čeho těží i firma

shutterstock_120038515

Je to tady. Vánoce se už zase nezadržitelně blíží. Klišé, které nám každý rok způsobuje to podivné šimrání v žaludku. Jedna z mnoha věcí, kterou bychom na Vánoce “měli”, je firemní večírek. Máme pro vás pár tipů, které vaše přípravy posunou správným směrem. 

Prostor

Dejte si záležet na výběru. Prostor promluví k hostům jako první, a definuje atmosféru večírku. Chcete, aby si vaši lidé spíše povídali? Nebo si zatančili? Nebo jim chcete dopřát opravdový zážitek v prostorách, kam se jen tak nepodívají? Čím dříve s hledáním prostoru začnete, tím větší máte šanci dostat vaši firmu do atraktivního místa. Pro vánoční večírek v Brně dokážeme dát tip na originální lokality!

Catering

Co si budeme povídat – jídlo a pití, to je oč tu běží. Večírek je pro zaměstnance za odměnu a nabídnout jim slušný catering je standard. Pokud máte budget na něco extra – třeba barmanskou show a míchané drinky – přinese to večírku punc výjimečnosti. Nejčastější klasika je však pivo – víno – nealko na firemní účet, panáky si každý platí z vlastní peněženky. S provozním si nezapomeňte odsouhlasit, jaká vína na firemní účet půjdou, restaurace totiž může mít na vinném lístku lahve, které nechcete platit.

Program

Nezapomeňte se zamyslet nad tím, co se na večírku bude dít. Klasický program přijít – opít se – odejít, znamená pro firemní kasu výdaj, který přináší mizivý efekt. Pokud vašim lidem připravíte společný zážitek, třeba taneční workshop, vánoční dílny nebo karaoke, dáváte prostor vzniku hlubších vazeb mezi kolegy. Velmi funkční varianta je potom týmová soutěž, která v úvodu večírku stmelí kolektiv a rozproudí zábavu. V naší nabídce máme Casino, program inspirovaný soutěží Máme rádi česko, nebo svižnou soutěž Hecni to!

Dárek

Vánoční večírek je dost! Není třeba mít připravený dárek pro zaměstnance. Pokud na něm však trváte, vyberte něco, co podpoří firemní kulturu, ale zároveň se na něj doma nebude prášit. Skvěle fungují například lahve alkoholu s firemní etiketou, veselé firemní ponožky, velmi potěšující bývá krabička máslového vánočního cukroví. Sice se Vánoc většinou nedožije, ale kdo by si v půlce prosince nedal vanilkový rohlíček… 🙂

Pár tipů na závěr

  • Zamyslete se nad tím, jak z vánočního večírku vytěžit efekt pro firmu. Jak co nejlépe přispět atmosféře v kolektivu a mezitýmovým vazbám.
  • Punc originality dodáte večírku tematickou linkou. Pozvěte vaše lidi do našeho casina a nechte je obléct se do kostýmů ze 30. let á la film Velký Gatsby. Pokud se vám podaří uspořádat tento večírek v prvorepublikovém prostoru a zajistit swingový orchestr, máte našlápnuto k perfektnímu zážitku. 
  • Detail tvoří celek. Dejte si záležet na pozvánce, udělejte ji tematicky sladěnou a originální. Papírová pozvánka na jméno potěší víc, než elektronická mezi záplavou pracovních mailů. 
  • Udělejte vánoční večírek v lednu! V měsíci, kdy všichni ještě tráví vánoční salát, o víkendech sedí doma, protože jsou vyčerpaní ze všech těch návštěv a za vánoční dárky utratili všechny peníze, vy přijdete s mejdanem! Věřte, že většina kolegů bude mít na zábavu více mentální kapacity než v předvánočním shonu.

Sdílejte tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin